Ви знаходитесь:Регіони»Житомирська»Малинський р-н»Малин, місто
header.jpg

Малин, місто

Детальніше в цій категорії: « Ярочище, село

Корупційна діяльність населеного пункту!

0

Махінації з лісом


Автор - Олексій
03.06.2014 15:35#2
В наслідок злочинної економічної та господарської діяльності що впроваджується в життя директором Малинського лісгоспу, ставлеником В.І. Ткачука (родинні зв'язки) Матіяшем В.Б. на підприємстві останнім часом склалась загрозлива ситуація. Підприємство затягнуте до боргової ями, масово знищуються лісові насадження, лісопродукція відвантажується за зниженими цінами на комерційні структури наближені до колишнього керівництва галуззю та управління.
Зокрема, за час роботи Матіяша В.Б (з кінця 2012 року) в ДП «Малинське ЛГ» набула практика спотворення бухгалтерської звітності з метою декларування позитивних результатів діяльності. Так, до валових витрат за 2012 рік не включені акти що підтверджують витрати пов'язані з послугами із лісозаготівлі та перевезеннями лісопродукції на суму близько 400 тис. грн. Зазначені витрати були включені до валових витрат наступного року або залишились поза обліком, що дозволило показати прибуткову діяльність. Подібним чином викривлена бухгалтерська звітність за 2013 рік (сховано близько 1 млн. грн.). Прибуткова діяльність підприємства є основним фактором для прийняття рішення про продовження контракту керівнику підприємства та для обґрунтування різноманітних корупційних витрат. Для декларування позитивної соціальної складової здійснюється викривлення розміру середньої зарплати (маніпуляції в сторону збільшення).
За вказівками керівництва ДАЛР України та Укрлісконсалтін га здійснюється закупівля різноманітних активів з сумнівним обґрунтуванням доцільності та за завищеними цінами: автомобіль МАЗ за 800 тис.грн., будівництво кафе «лісовичка» - 500 тис.грн., будівництво лісових доріг там де вони вже були - 540 тис.грн., закупівля консалтингових послуг, програмного забезпечення та обладнання, що не використовуєтьс я, оренда службового автомобіля для директора (за наявності директорської «шкоди»), закупівля бірок для електронного обліку їх фіктивне використання та незаконне списання, встановлення засобів GPS стеження та ін. Всі зазначені витрати мають значну корупційну складову в ціні, яка осідає в карманах структур наближених до керівництва галуззю.
списання, встановлення засобів GPS стеження та ін. Всі зазначені витрати мають значну корупційну складову в ціні, яка осідає в карманах структур наближених до керівництва галуззю.
В лісах що надані в постійне лісокористуванн я Малинському ДЛГ за вказівками директора Матіяша В.Б. значно збільшена інтенсивність лісокористуванн я ( % використання щорічного приросту ), що прямо суперечить вимогам ст. 64 Лісового кодексу України та Державній цільовій програмі «Ліси України» на 2010-2015 роки, затвердженою Постановою KM України № 977 від 16.09.2009 року. Так, в 2012 році зрубано 120 тис. м3 деревини (115% приросту при допустимих 80%), за 2013 рік - 168,7 т. кубометрів (145 % приросту). На фоні погіршення економічних показників лісгоспу (зростання кредиторки до 9 млн. грн. та збитковості діяльності) фактично варварське вирубування лісових насаджень виглядає злочинним не тільки з морального але і із юридичного боку.
З приходом Матіяша В.Б. радикально помінялись підходи до вибіркових санітарних рубок : в рубку переважно беруться здорові великого діаметра дерева замість хворих та пригнічених - застосовується так званий принцип «приискових рубок». В наслідок вирубування критичної для насаджень кількість деревини з 1 га (при Матіяші збільшилась в 2 рази) насадження починають всихати (зміна мікроклімату та залишення ослаблених дерев).
З метою створення сприятливих умов для приховування злочинної діяльності проводиться відповідна кадрова політика: під лозунгами оптимізації чисельності та наведення порядку масово звільнено фахових співробітників. На підприємстві велика плинність кадрів.
З моменту звільнення Сівця В. раптово збільшилась ціна пиловника на 8 дол США - фактично на розмір відкату в Києві, в той же час розмір відкату на рівні області та лісгоспу залишився тей самий. Лісгоспом за вказівками Матіяша В.Б. здійснюється відвантаження на ряд комерційних структур пов'язаних з регіональним керівництвом та ним особисто: фірма Вівад-09, Вівад-06 (відвантаження дубового пиловника під виглядом техсировини ), Завод Клевань ( відвантаження високоякісних пиломатеріалів під виглядом та за цінами трете сортної продукції), іноземні фірми (ціна нижче ніж вітчизняним виробникам за умови порівняння в однакових місцях
відвантаження), через посередників на оформлену на родичів власну деревопереобну фірму під Коростишівом (ТОВ ДП «Полісся»).
Виникає законне питання: Яким чином прості чиновники з зарплатами 3-5 тис грн. можуть дозволити собі володіти розкішною нерухомістю (дома в Житомирі, квартири в Києві), автівками (Матіяш - Лексус та Форд Куга, Ткачук - Мерседес), здійснювати по декілька разів на рік коштовні зарубіжні подорожи?
Все це стало стало можливим в наслідок того що Ткачук В.І. який покриває Матіяша В.Б. знаходиться на своїй посаді з 1990 року та фактично керуючи значним фінансовими потоками (за 2013 рік валовий дохід лісгоспів області був близько 1 млрд.грн.) має необмежені корупційні можливості. Всі регіональні та багато республіканськи х органів влади, контролюючих органів, прокуратура, МВД, СБУ мають неформальні особисті та комерційні стосунки з керівником Управління. Ці стосунки реалізуються за багатьма напрямками : організація відпочинку за рахунок підлеглих Ткачука В.І. (охота, різні неформальні застольні заходи), сприяння в отриманні в оренду лісових угідь для охоти комерційним структурам пов'язаним з можновладцями та силовиками, організація співпраці лісгоспів з «потрібними» комерційними структурами (штучно створений та підтримується дефіцит лісосировини), прямий підкуп ревізорів, силовиків та можновладців, поповнення готівковими грошима з тіньової каси різноманітних фондів в тому числі партійних, призначення на посади в лісгоспи осіб пов'язаних з потрібними людьми та інше. Тому відповідно, за існуючої системи державного контролю та управління проведення будь якої перевірки лісгоспу зводиться до фарсу та різноманітних паперових відписок. Так, за зверненням Кравчук Т.М. ДП «Малинське ЛГ»в кінці 2013 року перевіряло ряд контролюючих та правоохоронних органів. На момент перевірки керівництво лісгоспу прямо або опосередковано через можливості Ткачука В.І. володіло низкою корупційних ресурсів : голова ДАЛР України (спільні бізнес інтереси, верхівка тіньових взносів), обласна прокуратура - перший заступник обласного прокурора (давня «дружба»), начальник обласної фінансової інспекції (давня «дружба»), міністерство екології (виходець з Житомирщини), голова облдержадмініст рації (партійний спонсор), перший заступник голови облдержадмініст рації (однопартієць) та ін. Перевірки були розпочаті фахівцями Управління лісового та мисливського господарства підлеглими Ткачука В.І.- результат : факти не підтвердились, заявник-ображена
скороченням людина, перевірка фінінспекції - поверхневий підхід, цинічне ігнорування виявлених спільно із заявником фактів порушень законодавства, єдине виявлене «суттєве порушення» - наявність простроченої кредиторської заборгованості (винні попередники Матіяша), перевірка екології -приховування виявлених в ході перевірки фактів викладених в зверненні, небажання висвітлення лісової проблематики, виявлені порушення : обдири, пара пнів, невеликі штрафи; прокуратура - ігнорування звернення.
Таким чином, враховуючи моральну, ознаки кримінальної провини в діях та бездіяльності керівництва лісгоспу, для виправлення ситуації в ДП «Малинське ЛГ» необхідно прийняти ряд адміністративни х та управлінських рішень :
1. Звільнення із займаних посад директора ДП «Малинське лісове господарство» Матіяша В.Б. начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Ткачука В.І., як організаторів та виконавців винищувальної лісової політики. Призначення нового керівника за результатами обговорення та голосування на зібранні колективу та громадськості.
2. Переглянути економічну доцільності співпраці з іноземними фірмами та структурами пов'язаними з керівництвом Держкомлісагенс тва та Управління.
3. Обмеження річного об'єму лісокористуванн я ДП «Малинського лісгоспу» на рівні 80% річного приросту (80-90 тис. кбм.)
4. Заборона освоєння коштів підприємства на об'єкти прямо не пов'язані з веденням лісового господарства (Лісовички, будівництво лісових доріг та ін).
5. Припинення співпраці з ДП «Укрлісконсалті н г» та іншими комерційними структурами з надання консалтингових та інформаційних послуг.
6. Припинення введення електронного обліку (в першу чергу біркованія).
7. Реалізація 80% лісопродукції на відкритих аукціонах. Створення рівних умов для вітчизняних та іноземних покупців.
8. Максимальне скорочення залучення комерційних структур в операційну діяльність (лісозаготівля, внутрішні перевезення).
+1

Малинський лісотехнічний коледж


Автор - Оля
14.09.2011 12:44#1
тут взятки встигли навіть "легалізувати", за кожний пропуск студенти платять рубльом, мотивуючи , що так вирішила студрада, при цьому не маючи таких повноважень і не показавши хоча б протоколу засідання , люди сплачують на банківський рахунок у вигляді благодійного внеску, за такі "благодійні внески" керівництво ні разу не звітувало і куди ці кошти пішли не ясно,хоча за їх словами цими коштами повинні нагороджуватись кращі студенти, при чому всі питання щодо навчального процесу вирішуються в грошовій формі також, ні владі ні ЗМІ немає до цього діла ... а студенти з батьками повинні платити, бо диплома потім не бачити.

Повідомити про факт корупції!


Защитный код


Оновити